Lørdag d. 28. februar 2026 byder Nordskolen på en underholdende komedieforestilling, der tager fat om emnet voksne børn og barnlige forældre. Publikum inviteres med i en sjov fortælling om Gustav og Astrid, der må håndtere forældre, der flytter ind hos dem i et skævt, men kærligt sammenstød af generationer. Med prominente skuespillere som Ole Sørensen og Susanne Breuning kan man forvente en aften fyldt med latter.
Tidspunkt: Lørdag 28. februar 2026, kl. 16:00
Sted: Nordskolen, Afdeling Jyllinge, Planetvej 30, 4040 Jyllinge
Entré: 255-305 kr
Varighed: 120 min. inkl. pause
Søndag er der vandpolo for de yngste i Jyllingehallen. Arrangementet er et tilbud til børn i alderen 7-11 år, som gerne vil prøve den sjove sport kombineret med svømning. Her kan de små lære at kaste, gribe og skyde i vandet, alt sammen under kyndig vejledning fra trænere. Det bliver en sjov dag med mulighed for at tage en forælder med som målvogter.
Tidspunkt: Søndag 1. marts 2026, kl. 14:00
Sted: Jyllingehallen, Planetvej 35, 4040 Jyllinge
Entré: Fri entré
Tilmelding: Tilmeld gratis prøvetræning
Opret din begivenhed her for at få dine arrangementer vist.
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenhederne kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek begivenheden inden du tager afsted.